Het beste van twee werelden in een taart: Red Velvet Cheesecake. Heb je zin om iedereen met het kerstdiner verstelt te doen staan? Serveer dan deze taart. Het is werkelijk waar een lust voor het oog en bijzonder lekker. Je moet wel wat geduld hebben, want de cheesecakelaag moet een nachtje in de koelkast opstijven na het bakken. Maar geloof me dat heb je er echt wel voor over.
Met dit recept bak je zelf eenvoudig deze prachtige red velvet cheesecake. Uiteraard mag een lekker romige vulling op basis van slagroom en mascarpone niet ontbreken. Dit is met recht een feestelijke taart, ideaal voor een speciale gelegenheid zoals kerst. Ik maakte deze taart iets verantwoorder door een suikervervanger te gebruiken en magere kwark. Maar je kunt dit natuurlijk ook lekker niet doen en gewoon suiker en flink wat roomkaas gebruiken.
Liever zin in een meer verantwoorde en glutenvrije cheesecake? Probeer dan eens dit recept voor Pumpkinspice Cheesecake.
Red Velvet Cheesecake
Course: TaartDifficulty: Gemiddeld8
stukjes10
minutes1
hour40
minutes1
hour50
minutesIngrediënten
- Red Velvet
140 gram zelfrijzend bakmeel
140 gram suiker(vervanger)
2 eieren
10 gram cacaopoeder
1 zakje vanille suiker of 1 flinke theelepel vanille essence
80 ml kokosolie
100 ml karnemelk
1/2 tl bakingsoda
snufje zout
2 tl rode kleurstof
- Cheesecake
400 gram roomkaas light
200 gram magere kwark
50 gram witte chocolade
50 gram suiker(vervanger)
2 eieren
1 tl vanille essence
- Vulling
200 ml slagroom
200 gram mascarpone
1 zakje klopfix
2 el suiker(vervanger)
Werkwijze
- Verwarm de oven voor op 160°C en vet de springvorm in met wat kokosolie en bekleed de bodem met bakpapier.
- Maak als eerste de red velvet cake. Smelt de kokosolie en klop dit samen met de eieren en karnemelk los. Voeg hieraan alle andere ingrediënten toe en roer met een spatel tot een glad beslag. Kleur het beslag rood met de kleurstof.
- Giet het beslag in de springvorm en schuif dit voor 35-40 minuten in de oven. Controleer met een prikker of de cake gaar is.
- Smelt voor de cheesecake laag de chocolade.
- Klop de roomkaas samen met de kwark los en roer de eieren en suiker er doorheen. Als laatste spatel je de gesmolten chocolade en vanille essence door het beslag.
- Schenk dit beslag in een net zo grote bakvorm als de red velvet cake.
- Verwarm de oven op 130°C en zet een klein schaaltje water onderin de oven. Bak de cheesecake ongeveer 60-70 minuten. Zet de oven uit en de deur op een kiertje. Laat de cheesecake zo nog een uur in de oven staan, voordat je hem in de koelkast plaatst en een nacht laat opstijven.
- Klop de ingrediënten voor de roomlaag op met een mixer. Stop dit in een spuitzak met spuitmondje naar keuze.
- Spuit de helft van de room op de bovenkant van de redvelvet cake en smeer dit met een spatel uit.
- Plaats voorzichtig de cheesecake op de cake. Spuit verschillende toeven van de room op de bovenkant.