De laatste weken ben ik helemaal fan van overnight oats. Een lekker, makkelijk en eiwitrijk ontbijtje. Maar iedere dag dezelfde combinatie verveelt natuurlijk al snel. Daarom wissel ik graag af met verschillende smaken. Onlangs had ik ontzettende cravings naar een monchou taart met kersen. Dus maakte ik deze heerlijke kersen overnight oats, die me heel erg doet denken aan de lekkere monchou taart met kersen.
Hoe maak je overnight oats?
Overnight oats is een koude bereiding van havermout. In dit recept meng je de havermout samen met magere kwark, roomkaas light en wat flavordrops (calorie arme zoetstof) en laat je een nachtje weken in de koelkast. Hierdoor neemt de havermout het vocht van de kwark en roomkaas op en krijg je een koude pap achtige structuur. Ideaal als je βs ochtends eigenlijk geen tijd hebt om je ontbijt te maken. Dit gezonde ontbijtje pak je namelijk direct uit de koelkast en kun je zo meenemen of gelijk opeten. Zelf neem ik mijn ontbijt altijd mee naar mijn werk. βs Ochtends voeg ik dan nog wat toppings toe, zoals in dit recept kersen vlaaifruit en een speculoos koekje.
Mocht je na het lezen (en natuurlijk maken) van dit recept ook helemaal fan zijn van overnight oats, neem dan zeker even een kijkje op Snoepgezond voor nog veel meer heerlijke overnight oats recepten. Maar probeer nu eerst deze mega lekkere kersen overnight oats!
Kersen overnight oats
Course: OntbijtDifficulty: Makkelijk2
porties5
minutesIngrediΓ«nten
60 gram havermout
400 gram magere kwark
100 gram roomkaas light
Flavordrops (vanille)
- Topping
100-150 kersen vlaaifruit
2 speculoos koekjes
Werkwijze
- Meng de havermout samen met de magere kwark, roomkaas light en flavordrops.
- Roer met een lepel goed door en doe in een afgesloten pot of bakje en zet een nachtje in de koelkast.
- Verdeel de overnight oats over twee porties en maak het geheel af met de kersen vlaaifruit en een speculoos koekje.